Ana Sayfa

Ersağ Vişne Çekirdeği Yağı

Ersağ Vişne Çekirdeği Yağı

Vişne çekirdeklerinin kırılarak çıkarılan içlerinden, süper kritik CO2 ekstraksiyonu yöntemi ile saf olarak elde edilen “vişne çekirdeği yağı”; A ve E vitamini, E vitamini bileşenleri, doymamış serbest yağ asit esterleri bileşimiyle, güçlü antioksidan aktiviteye sahip tamamen doğal bir yağdır. Ersağ Vişne Çekirdeği Yağı doğal olup el değmeden üretimi yapılmaktadır. Gerekli sertifikalar alınmış olup güvenli satış yapılmaktır.

Vişne çekirdeği, doğada bulunan mucizevî meyveler arasındadır. Günümüzde birçok alanda kullanılmaktadır. Kozmetik sektörlerinde ve ilaç sanayisinde ürünlerin içerisine katılarak daha sağlıklı ve güzel yaşamamıza katkı sağlar. Vişne yağı, vişne çekirdeklerinin kırılıp içindeki özlerin alınması ile soğuk sıkım şeklinde elde edilir. Vişne yağının sağlımız için faydalarına göz atalım;

• Vişne çekirdeği antioksidan bakımından oldukça güçlü olduğundan hücre içerisine giren kanser hücrelerine karşı koruma kalkanı oluşturur ve kanser hücrelerini vücuttan dışarı atar.

• Vişne çekirdeği yağının içerisinde bulunan antisiyanin sayesinde damarlardaki tıkanmayı engelleyip, kan dolaşımının bozulmasına engel olur.

• Vişne çekirdeği yağı dikkat ve odaklanmanın gelişmesinde etkilidir.

• Vücudumuz dış etmenlerden ötürü vücuda giren mikrop, bakteri ve virüsler nedeniyle bağışıklık sisteminin düşük olması nedeniyle hastalanır. Vişne çekirdeği yağı vücudumuza gerekli olan vitamin ve mineralleri sağlayarak vücudumuzu hastalıklara karşı koruma kalkanı oluşturmasını sağlar. Aynı zamanda yağın antioksidan özelliği sayesinde enfeksiyonel hastalıklardan da korunmamıza yardımcı olur.

Vişne Çekirdeği Yağı Evde Yapılabilir Mi?

Vişne çekirdeği yağı, çekirdeklerin öğütülerek soğuk sıkım yapılarak elde edilir. Evde yapmanız için birçok cihaz gerektiğinden pekte evde yapılması mümkün olmayan bir yağdır. Bu nedenle satın alınması tavsiye edilir. Güvenli bir şekilde
Ersağ Vişne Çekirdeği Yağı’nı kullanabilirsiniz.


Benzer Konular