Ana Sayfa

Ersağ Propolis Plus

Ersağ Propolis Plus

Sağlıklı ve dengeli beslenmede tükettiğimiz gıdalar çok önemlidir. Bazı gıdalar vardır ki bunlar içeriğindeki etken maddelerle sınırlı sayıdaki yiyeceklerde bulabiliriz. Bunlara örnek olarak Omega 3 gibi sadece balıklardan elde ettiğimiz vitamin ile sadece arıların ürettiği propolisi örnek gösterebiliriz.
 
Propolis, arıların bitkilerin sap, yaprak ve tomurcuklardan topladığı, arılarda bulunan salgılarla enzimleştirerek ürettiği reçine benzeri bir üründür. Arılar ürettikleri propolisi kovan içerisinde mikropları yok etmek, sterilizasyonu sağlamak, ürettikleri balların bozulmamasını sağlamak için kullanır. Propolis kovandan çıktığı ham hali ile vücudumuz da sindirilemez. Saf propolisin vücutta sindirilmesi %2’dir. Bu nedenle propolis çeşitli damıtma yöntemleri ile ayrıştırılarak yoğunlaştırılmış özü elde edilir ve bir insanın sindirilebileceği kıvama getirilir. Bu işlem de dikkatli olup işlemlerin gıda mühendislerinin kontrolünde yapılması gerekmektedir.

Arılar propolisi ayrıca kovanda çatlakları onarmak ve kraliçe arının yumurtalarını korumak için de kullanır. Propolisin bu özelliği sayesinde insan vücuduna etkileri incelendiğinde; mikroorganizmalar üzerinde hücre öldürücü etkileri, yara ve mide ülseri üzerinde iyileştirici etkileri deneysel ve klinik çalışmalarla ile kanıtlanmıştır. Ayrıca propolisin insan sağlığına etkilerini araştırdığımızda doktorlar tarafından; propolisin içinde bulunan etanol ekstraktı sayesinde bağışıklık sisteminin güçlenmesine, propolis içeriğinde yer alan kafeik asit fenil ester ve clerodane diterpenoidin de kanserli hücrelerin gelişimini engellediği ve sağlıklı hücrelerin, kanserli hücreye dönüşme ihtimalini azalttığı düşünülmektedir. Propolisin, meme, cilt, gırtlak, karaciğer, kolon, mesane ve yumurtalık kanseri tedavisinde rol oynadığı yapılan araştırmalar, doktorların yaptığı açıklamalarla ve gazetelerden okuduğumuz makalelerle bizleri bilgilendirmektedir. Propolisin insan sağlığına etkileri araştırdığımız da resmi kurumlarca da desteklenmiş, deneysel olarak kanıtlanmış birçok yazıya erişebiliriz.

Ersağ Propolis Plus ilaç değildir, takviye edici gıda olarak üretilmektedir. Ersağ Propolis Plus içeriğinde dolgu ve katkı maddesi bulunmamaktadır. Türk Gıda Kodeksine uygun olarak üretilmiştir. Ayrıca Ersağ’ın Gıda Takviyeleri için almış olduğu QA TECHNIC’den GMP Belgesi bulunmaktadır. GMP Belgesi: İyi İmalat Uygulamaları adından da anlaşılacağı gibi imalat aşamalarının kalitesini arttırmaya odaklanmış ilke ve prensiplerdir. QA TECHNIC’den Gıda Takviyeleri için almış olduğu Helal Sertifikası da bulunmaktır. Bu yüzden Ersağ’da bulunan tüm gıda takviyeleri sertifikalarla da kanıtlanmış tamamen doğal gıda takviyeleridir.


Benzer Konular