Ana Sayfa / Gıda Takviyesi
  • Kalsiyum, Magnezyum, Çinko, D Vitamini

Ersağ Kalsiyum, Magnezyum, Çinko, D Vitamini

Ürün Kodu : 2024

Satış Fiyatı :
55,00 TL
Üye Fiyatı :
44,00 TL
%25 İndirim Ersağ Üyelerine Özel

Sizde Ersağ üyesi olun, Ersağ ürünlerini %25 indirimli alın.

Hemen Üye Ol

Ersağ üyeliği hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

0 (505) 317 95 72

Kalsiyum, Magnezyum, Çinko, D Vitamini
Kalsiyum, Magnezyum, Çinko, D Vitamini

Kalsiyum Magnezyum Çinko D Vitamini

Kalsiyum Faydaları:

Kalsiyum kemik ve dişlerin oluşumuna yardım eder. Sinir sistemi, enzimlerin üretimi, kalp, kas sistemi ve kan pıhtılaşması için gerekli bir mineraldir. Yetersiz kalsiyum alımı erken kemik kaybına, bu da zayıf kemiklere ve çatlama risklerinin oluşmasına neden olur. İyi kalsiyum kaynakları süt ürünleri, yeşil yapraklı sebzeler, somon ve sardunya balıklarıdır. Eğer yeterince kalsiyum almıyorsanız kemik erimesi riskiyle karşı karşıyasınız.

Uyku Düzeninde:

Kalsiyum uykuya dalmanızı ve dinlendirici bir uyku uyumanızı sağlar. Kalsiyum triptofan isimli bir aminoasitin melatonin hormonuna dönüşümünde kilit rol oynar. Uyku hormonu olarak da adlandırılan melatonin eksikliği uykuya dalmayı ve dinlendirici bir uyku uyumayı zorlaştırır. Araştırmalar düşük kalsiyum düzeylerinin rahatsız uykulara ve derin REM uykusu evresi eksikliğine sebep olduğunu gösteriyor. Kalsiyum düzeyleriniz düşükse uykuya daldıktan sonra daha erken uyanabilir, tekrar uykuya dalmakta da güçlük çekebilirsiniz.

Kemik Erimesinde:

Araştırmalar yatmadan önce alınan kalsiyumun kemik kaybını azalttığını gösteriyor. Yapılan araştırmalara göre, menopoz sonrası dönemde yatmadan önce kalsiyum takviyeleri alan kadınlar, sabah veya öğlen alanlara göre daha az kemik kaybı sorunuyla karşılaşıyorlar.

Mineral Eksikliği:

Yatmadan önce kalsiyum almak mineral eksikliği riskini azaltacaktır. Eğer çinko, magnezyum veya demir eksikliğiniz varsa, gün içinde kalsiyum almak diğer minerallerin emilimine negatif etkide bulunacaktır.

Magnezyum Faydaları:

Vücudumuzdaki her organın özellikle kalp, kaslar ve böbreklerin magnezyum mineraline ihtiyacı vardır. Aynı zamanda diş ve kemiklerin dış örtülerine de katkıda bulunur. En önemlisi, enzimleri harekete geçirir enerji üretimine katkıda bulunur.

Vücuttaki fosfor, C vitamini ve kalsiyum gibi maddelerin etkin bir şekilde kullanılmasına yardımcı olur.

Cildin, saçların ve tırnakların daha güçlü ve sağlıklı olmasını sağlar.

Sinir sisteminin sağlıklı bir şekilde çalışmasına yardımcı olur

Vücut ısısının dengelenmesine yardımcı olur

Astım ve alerjik nezle etkilerini hafifletir.

Magnezyum takviyesi kadınlarda adet dönemi ağrılarının azaltılmasında etkili olur

Hamilelik döneminde oluşan krampların engellenmesinde etkilidir

Depresyon ve anksiyete hastaları arasında yapılan araştırmalarda vücutlarında magnezyum eksikliği belirlenmiştir. Bu insanların düzenli olarak magnezyum almasının yararlarını açıklayabilir

Sinir sisteminde etkili olduğundan, sakinleştirici özelliği vardır. Özellikle kalsiyumla birlikte olduğunda, bu etkisi daha fazla artmaktadır.

Magnezyum beyin hücrelerinin ölümüne neden olan kalsiyumun beyne ulaşmasına engel olur. Ayrıca beyin hücrelerinin daha canlı olmasını sağlar.

Hormonları aktif eden etkisi ve nörolojik sorunları önleme etkisi bulunmaktadır.

Sigara tiryakilerine felç riskini azaltır.

Vücutta olan sodyum ve potasyum dengesi üzerinde olumlu etkisi vardır.

Çinkonun Faydaları             

DNA sentezini sağlayan, çocukların sağlıklı gelişimini sağlayan ve yaraları iyileştiren çinko sağlıklı bir bağışıklık sistemi için önemlidir.

Bağışıklık Sistemini Düzenlemede

Vücudun T hücrelerini harekete geçirmede çinkoya ihtiyaçları vardır. T hücrelerinin vücuda iki şekilde faydası vardır bunlar:

Bağışıklık tepkilerini kontrol etmede ve düzenlemede

 Virüslü veya kanserli hücrede

Çinko eksikliği bağışıklık sistemin bozulmasına ciddi şekilde etki eder. Yapılan araştırmalara göre “çinko eksikliği insanlar çeşitli hastalık mikroplarına daha duyarlı hale gelir.”

Çinko’nun Diğer faydalarını ise şöyle sıralayabilirz:

Diyare’yi (İshal) tedavi etme,

Soğuk algınlığını tedavi etmede,

Yaraları iyileştirmede,

Yaşa bağlı sarı nokta hastalığını engellemede,

D vitamini Faydaları

Kalsiyum ve fosfor emilimini düzenleyerek kemiklerin ve dişlerin güçlenmesini sağlar. Raşitizmi önler.

Kemik ve diş gelişimi üzerindeki etkileri nedeniyle özellikle bebeklerde ve büyüme çağındaki çocuklarda D Vitamini ihtiyacını karşılamak önemlidir.

Sindirim sistemine iyi gelir, bağırsakların düzenli çalışmasını sağlar.

Kaslar, cilt ve pankreas için de yararı vardır.

Tiroit fonksiyonları ve normal kan pıhtılaşması için gereklidir.

Güçlü kemik yapısı için yaşlı insanların kalsiyum ile birlikte D vitamini almaları da önerilmektedir.

Menopoza bağlı osteoporozda kalça ve omurga kırıklarını engellemek için sadece kalsiyum almak yeterli değildir. Kalsiyumun emilimi için D vitamini de gereklidir. D vitamini kalsiyumun emilimini %65 oranında artırmaktadır.

Ersağ Kalsiyum, Magnezyum, Çinko, D Vitamini

Önerilen Kullanım Şekli: Gıda takviyesi olarak yetişkinler için sabah akşam günde 2 defa birer kapsül bol su ile alınması tavsiye edilir.

İşletme Kayıt No : TR-20-K-010657 ile Türk Gıda Kodeksine uygun olarak üretilmiştir.

Kalsiyum, Magnezyum, Çinko, D Vitamini Onay Numarası: 000887-27.05.2016

Ersağ Kalsiyum, Magnezyum, Çinko, D Vitamini takviye edici gıda olarak Ersağ Tesislerinde Üretilmiştir.

Kullanıcıların dikkatine;Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Türk Gıda Kodeksi Etiketleme Yönetmeliği ve ilgili yayınlanan mevzuatlara göre gıda takviyesi olarak üretilen ürünlerin tanıtımında endikasyon, hastalık ve faydaları gibi ibarelerin kullanılması yasaktır.

Uyarı Bilgileri: Takviye edici gıda olarak tüketilir. Tavsiye edilen günlük dozu aşmayınız. Takviye edici gıdalar normal beslenmenin yerine geçmez. Çocukların ulaşamayacağı yerde saklayınız. İLAÇ DEĞİLDİR. Hastalıkların önlenmesi ve tedavi edilmesi amacıyla kullanılmaz. Hamilelik ve emzirme dönemi ile hastalık veya ilaç kullanılması durumlarında doktorunuza danışınız. Emniyet bandı kopmuş ambalajları satın almayınız. Seri numarası üretim tarihidir. Son kullanma tarihine kadar tüketebilirsiniz. Üretim ve son kullanma tarihi ambalaj üzerindedir.

Uyarı: Sağlık ve kozmetik kategorisinde listelenen ürünlere ilişkin reklam ve ilanların kullanıcıları yanıltıcı, eksik ve kamu sağlığını bozucu nitelikte bilgiler içermesi ve özellikle hastalık olarak kabul edilen ve tedavi edilmesi gereken hastalıkları önlediği, tedavi ettiği ya da tedavisine yardımcı oluğu ve/veya ilaç niteliğinde olduğu şeklinde beyanlara yer verilmesi yasaklandığından ürün açıklamalarını yazmak

Benzer Ürünler
Yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olmak için abone olun.
Başa Dön