Ana Sayfa / Gıda Takviyesi
  • Astragalus Ekstratı

Ersağ Astragalus Ekstratı

Ürün Kodu : 2019

Satış Fiyatı :
81,25 TL
Üye Fiyatı :
65,00 TL
%25 İndirim Ersağ Üyelerine Özel

Sizde Ersağ üyesi olun, Ersağ ürünlerini %25 indirimli alın.

Hemen Üye Ol

Ersağ üyeliği hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

0 (505) 317 95 72

Astragalus Ekstratı
Astragalus Ekstratı

Astragalus Ekstratı

Antioksidan özelliği yüksek olan bu bitki bağışıklık sistemini uyarıcıdır ve ayrıca selenyum açısından çok zengindir.

Bitki bağışıklığı güçlendirmek, akciğer ve dalak hastalıklarına karşı kullanılır. Nefes darlığı, kan dolaşımı, ishal, halsizlik, terleme, iştahsızlık için de kullanılmaktadır.

Kan şekerini dengeler, vücut iltihaplarını azaltır, hormon sistemini düzenler. Bitki en az altı hafta süre ile kullanıldığında etkilerini gösterir. Alyuvar üretimini uyardığı bilinmektedir. Soğuk algınlığı ve grip şikayetlerini hafifletmek için tavsiye edilir.

Kan dolaşımı ve kalp fonksiyonlarını arttırdığı için kalp – damar hastalıklarında yararlıdır. Pıhtılaşmayı azaltır. İdrar söktürücü, idrarda protein birikmesini önleyici, prostat koruyucudur.

Kemoterapi ve radyoterapi alan hastalarda da kullanılmakta ve bu tedavilerin yan etkileri azaltarak, tedavi ediciliklerini arttırmaktadır. Aynı zamanda AİDS hastalığı için de kullanımı vardır.

Yaşlılarda tonik olarak önerilen bitki yaşlanma sürecine bağlı olarak gelişen etkileri azaltır ve hücreleri korur. Sindirimi güçlendirir ve zihinsel etkinliği arttırır.

Astragalus Nedir ve Ne İşe Yarar?

Astragalus (Geven otu), insan vücudu içinde interferon üretimini teşvik etmek için bitkisel ilaçların en güçlüsü olarak tanımlanır. İnterferon, hücre gelişimini düzenleyen doğal bir proteindir ve aynı zamanda, bağışıklık sisteminin belirli bileşenlerini aktive etmeye ya da baskılamaya yarar.

Astragalus Nedir?

Astragalus  belirgin bir biçimde, Çin ve Moğolistan’da bulunur. Bilinen bir çok çeşidi mevcuttur. Ama bunların içinde, Astragalus membranaceus ve Astragalus mongholicus en çok kullanılan türüdür. Astragalus, diğer aktif maddelerin yanı sıra; bioflavonoidler, kolin ve polisakkarit, astragalan B, içerir.

Ne İşe Yarar?

• Astragalus, “dinlenen” bağışıklık sistemi hücrelerini, antikorlar, makrofaj, T hücreleri ve doğal öldürücü hücre aktivitesini artırarak uyarır. Bu bitkisel tonik, aynı zamanda, enfeksiyonla savaşan beyaz kan hücrelerinin aktivitesini arttırır ve interferon üretimini çoğaltır, bakteri, mantar ve virüslerle savaşmaya yardımcı olur.

• Astragalus, bağışıklık sisteminin çeşitli faktörlerini uyararak çalışır. Polisakkaritler, normal kişilerde ve kanser hastalarında,  lenfosit yanıtları geliştirmek in vitro interlökin-2-aracılı bağışıklık antitümör aktivitesinin gücünü arttırır, normal bireylerde doğal öldürücü (NK) hücre aktivitesini arttırır ve büyük olasılıkla tümör nekroz faktörü (TNF) üretimini düzenleyerek fagositozu yükseltir, monositlerin aktivitelerini çoğaltır.

• Etnofarmakoloji  Bültenindeki 2007 tarihli bir makale, geven otunun (Astragalus membranaceus), yaşlanma hücreleri üzerinde bir immuno-onarıcı etkilerini rapor etmiştir.

• Astragalus’un, bağışıklık sistemini geliştirmesi ve kanser ve kalp hastalıkları da dahil olmak üzere hastalıklarla savaşması yeteneğinin bilimsel kanıtı, daha çok laboratuarlarda, hayvanlar üzerinde yapılan deneylerle tespit edilmiştir. Teksas Üniversitesi MD Anderson Kanser Merkezi araştırmacıları bir çalışmada, geven otu özütünün, geleneksel bağışıklık sistemi ilacı interlökin-2 (IL-2) de, bağışıklık sistemi hücrelerini destekleyerek, hücre yok etme yeteneğini ve sitotoksisiteyi geliştirdiğini gördüler. (Bu çalışma insanlar üzerinde değil, laboratuar ortamında, hücreler kullanılarak yapıldı.)

• Japonya’da Hiroşima Tıp Okulu’nda yapılan testler, doğrudan B lenfosit ve T lenfosit düzeylerini, interlökin ve antikor üretimini arttırdığını gösterilmiştir.

• Ancak, sadece çeşitli akyuvarların sayılarını ve özellikle “avcı” T hücrelerini arttırmakla kalmayıp, aynı zamanda,  virüs, bakteri ve diğer zararlı hücreleri belirlemeye de yardımcı olur. Teksas Üniversitesi, Astragalus’un, bağışıklık sistemi tarafından görülebilen virüs, bakteri ve kanser hücrelerini gösteren adaptogenik bir bitki olduğunu bulgulamıştır.

• Kemoterapi gören, ilerlemiş küçük hücreli olmayan akciğer kanserli hastalar üzerinde yapılan bir başka çalışmada, çift bitki karışımı alan grubun, ortalama yaşam süresi, % 130 artış göstermişti.

Astragalus ve HIV

AİDS hastaları, bağışıklık sistemi bozuklukları yaşadıklarından, geven otu HIV için potansiyel bir tedavi yöntemidir. Doğal hücre öldürücüleri, bakteriler ve virüsleri kuşatan diğer bağışıklık hücrelerinin etkilerini çoğaltır. Memorial Sloan-Kettering Kanser Merkezi’ne göre Astragalus, bu etkiyi sağlayan saponin denen bileşikler içermektedir. 2008 yılında “İmmünoloji Dergisi” nde yayınlanan bir çalışma, TAT2 adı verilen özel bir Astragalus özütünün HIV virüsü gibi virüsleri yok eden bir yeteneğe sahip bağışıklık sistemi hücrelerini geliştirdiğini bildirmiştir.

Zararları Var mı?

Yüksek tansiyon ilaçları, kan inceltici ilaçlar ve antiviral ilaçlarla birlikte kullanılmamalıdır. İmmün sistemini baskılayan ve organ nakillerinde vücudun organı reddetmesini önlemek amacıyla kullanılan ilaçlarla olumsuz etkileşime girebilir. Ayrıca herhangi bir sağlık sorunu için ilaç tedavisi görenler, hamile ve emziren kadınlar doktor onayı olmadan kullanmamalıdır.

Çin Tıbbı’nda bağışıklık sistemini güçlendirmek için kullanılan tek tür Astragalus membranaceus, ülkemizde bulunmamaktadır. Türkiye’de çok sayıda geven türü olmakla birlikte bunların hiçbirinin bağışıklık sistemi üzerinde etkinliği yoktur.

Ersağ Astragalus Ekstratı

Ersağ Astragalus Ekstratı , takviye edici gıda olarak üretilmektedir. Ersağ Astragalus Ekstratı içeriğinde dolgu ve katkı maddesi bulunmamaktadır. Ürünün içeriği, ürün bileşenleri tablosunda yer almaktadır.

Bileşen adı
2 Kapsül

Çin Geveni Ekstratı
920,40 mg.

Önerilen Kullanım Şekli: Gıda takviyesi olarak yetişkinler için günde 2 tane kapsül bol su ile alınması tavsiye edilir.

İşletme Kayıt No : TR-20-K-010657 ile Türk Gıda Kodeksine uygun olarak üretilmiştir.
Astragalus Ekstratı Onay Numarası: 000291-14.01.2016
Ersağ Astragalus Ekstratı takviye edici gıda olarak Ersağ Tesislerinde Üretilmiştir.

Kullanıcıların dikkatine;Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Türk Gıda Kodeksi Etiketleme Yönetmeliği ve ilgili yayınlanan mevzuatlara göre gıda takviyesi olarak üretilen ürünlerin tanıtımında endikasyon, hastalık ve faydaları gibi ibarelerin kullanılması yasaktır.

Uyarı Bilgileri: Takviye edici gıda olarak tüketilir. Tavsiye edilen günlük dozu aşmayınız. Takviye edici gıdalar normal beslenmenin yerine geçmez. Çocukların ulaşamayacağı yerde saklayınız. İLAÇ DEĞİLDİR. Hastalıkların önlenmesi ve tedavi edilmesi amacıyla kullanılmaz. Hamilelik ve emzirme dönemi ile hastalık veya ilaç kullanılması durumlarında doktorunuza danışınız. Emniyet bandı kopmuş ambalajları satın almayınız. Seri numarası üretim tarihidir. Son kullanma tarihine kadar tüketebilirsiniz. Üretim ve son kullanma tarihi ambalaj üzerindedir.

Uyarı: Sağlık ve kozmetik kategorisinde listelenen ürünlere ilişkin reklam ve ilanların kullanıcıları yanıltıcı, eksik ve kamu sağlığını bozucu nitelikte bilgiler içermesi ve özellikle hastalık olarak kabul edilen ve tedavi edilmesi gereken hastalıkları önlediği, tedavi ettiği ya da tedavisine yardımcı oluğu ve/veya ilaç niteliğinde olduğu şeklinde beyanlara yer verilmesi yasaklandığından ürün açıklamalarını yazmak

Benzer Ürünler
Yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olmak için abone olun.
Başa Dön